FacebookTwitterПідписатися на RSS

/Files/images/c94adea018c382ac9dd2bbd7051f51cf.jpg

Ласкаво просимо в літо!

з 29.05.2017 року в школі працює три табори : оздоровчий табір "Сонечко" для учнів 1 - 4 класів, табір праці та відпочинку "Усмішка" для учнів 7,8,10 класів та табірна зміна "Літній мовний табір "Веселка".

Нормативно - правова база оздоровчого табору "Сонечко"

Зміст

1. Накази

2. Положення

3. Посадов інструкції

4. Інструкції з БЖД

5. Календарний план

6. План - сітка

7. Путівки дня

1. Накази

Положення

Додаток №1

до наказу директора школи

від __.05.2017 р. №

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Директор школи І-ІІІ ступенів

__________ Тимарський А.І.

ПОЛОЖЕННЯ

про табір з денним перебуванням дітей «Сонечко», який створено на базі

Ташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Смілянської районної ради Черкаської області

Загальна частина

1. Табір з денним перебуванням дітей - тимчасово діючий, пристосований заклад, призначений для відпочинку, розвитку дітей, що розташований на території загальноосвітньої школи, використовує шкільну матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з відпочинку та оздоровлення дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку.

2. Табір з денним перебуванням дітей у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням і власним положенням.

Організаційно-правові засади
діяльності дитячого закладу

3. Табір не має статусу юридичної особи і перебуває у складі закладу освіти.

4. Дитячий заклад діє на підставі положення, розробленого відповідно до Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, що затверджується засновником .

5. У таборі з денним перебуванням дітей період відпочинкової зміни становить не менш як 14 календарних днів.

6. Табір приймає на відпочинок та оздоровлення дітей віком від 7 до 18 років, які перебувають у закладі самостійно.

7. За своєю організаційно-правовою формою табір з денним перебуванням дітей є закладом комунальної форми власності, що утворений загальноосвітнім закладом з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб з необхідною матеріально-технічною та науково-методичною базою, кадровим забезпеченням відповідно до законодавства.

8. Засновник закладу відпочинку забезпечує його функціонування, комплектування інвентарем, технічним та іншим обладнанням відповідно до державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей.

Порядок прийому дітей до дитячого закладу

9. Прийом дітей до закладу здійснюється на основі заяви батьків та за наявності медичної довідки встановленого зразка, затвердженого МОЗ.

10. З урахуванням віку та інтересів дітей у таборі з денним перебуванням дітей можуть створюватися групи (загони), наповнюваність яких визначається типовими штатними нормативами та державними санітарними правилами і нормами улаштування, утримання і організації режиму діяльності дитячих закладів.

11. Оздоровчо-виховний процес та процес відпочинку у дитячому закладі здійснюється з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів і здібностей дітей, їх віку, психофізичних особливостей та стану здоров'я.

12. Відрахування дитини з дитячого закладу здійснюється за бажанням батьків або інших законних представників чи на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що унеможливлює її перебування в дитячому закладі.

Негайне відрахування дитини із дитячого закладу та відправлення до місця постійного проживання здійснюється за рахунок батьків або інших законних представників на підставі рішення педагогічної ради дитячого закладу у разі неодноразового та/або грубого порушення вимог внутрішнього розпорядку дитячого закладу.

Організація оздоровчо-виховного процесу
та процесу відпочинку, харчування
та медичного обслуговування в таборі з денним перебуванням дітей

13. Працівники табору з денним перебуванням дітей відповідно до своїх функціональних повноважень несуть відповідальність за збереження життя та здоров'я дітей, які перебувають в ньому.

14. Надання дітям та працівникам дитячого закладу медичної допомоги на долікарняному етапі здійснюється медичним працівником такого закладу.

15. Надання дітям та працівникам дитячого закладу невідкладної медичної допомоги, зокрема стаціонарної, здійснюється територіальним лікувальним закладом.

16. Споруди, будівлі та інші приміщення дитячого закладу повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам та вимогам пожежної безпеки.

У кожному приміщенні на видному місці розміщується план евакуації у разі пожежі чи стихійного лиха, затверджений директором закладу.

17. Табір з денним перебуванням дітей забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку, із дотриманням вимог щодо якості та безпеки продукції, визначених нормативними документами.

18. Табір з денним перебуванням дітей може організовувати роботу гуртків, груп та інших творчих об'єднань за межами закладу у місцях, призначених для перебування дітей (спортивні зали, стадіони тощо).

19. У таборі з денним перебуванням дітей створюються безпечні умови перебування дитини, забезпечується охорона її життя і здоров'я, особистого майна, надання медичної допомоги, страхування від нещасного випадку, виконання освітніх програм, організація змістовного дозвілля тощо.

Управління та кадрове забезпечення дитячого закладу

20. Дитячий заклад очолює директор, якого призначає на посаду і звільняє з посади засновник відповідно до законодавства.

21. Директор здійснює безпосереднє керівництво та контроль за діяльністю дитячого закладу.

22. Директор дитячого закладу:

затверджує календарний план роботи, режим дня з урахуванням типу закладу та правила внутрішнього розпорядку для дітей та працівників дитячого закладу;

організовує інструктаж працівників дитячого закладу з техніки безпеки, профілактики травматизму, запобігання нещасним випадкам з дітьми, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил, а також надання першої невідкладної допомоги;

забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки;

здійснює контроль за оздоровчо-виховним процесом та процесом відпочинку, забезпечує створення належних умов для оздоровлення та відпочинку дітей;

представляє інтереси дитячого закладу на підприємствах, в установах та організаціях;

звітує перед засновником про результати діяльності дитячого закладу;

видає в межах своїх повноважень накази, організовує і контролює їх виконання;

забезпечує раціональний підбір і розстановку кадрів, затверджує посадові інструкції працівників дитячого закладу за погодженням із засновником ;

вживає заходів заохочення та дисциплінарного впливу до працівників дитячого закладу;

несе відповідальність за виконання покладених на дитячий заклад завдань та за результатами фінансово-господарської діяльності дитячого закладу.

23. На посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають педагогічну освіту.

24. Медичний працівник, який працює в дитячому закладі, повинен мати відповідну кваліфікацію, підготовку та стаж практичної роботи не менш як три роки.

25. Для роботи в таборах з денним перебуванням дітей в літній період та під час канікул можуть залучатися студенти педагогічних, медичних та інших навчальних закладів.

26. Перед початком роботи табору всі працівники дитячого закладу проходять інструктаж з техніки безпеки, профілактики травматизму, запобігання нещасним випадкам з дітьми.

Умови і розмір оплати праці працівників дитячих закладів комунальної форми власності визначаються законодавством.

Учасники процесу оздоровлення
та відпочинку в дитячому закладі

27. До учасників процесу відпочинку дітей належать діти, їх батьки або інші законні представники, працівники дитячого закладу, представники закладу освіти - засновника дитячого закладу, представники професійних спілок та інших об'єднань громадян.

28. Працівники дитячого закладу мають право на:

внесення пропозицій щодо поліпшення оздоровчо-виховного процесу та процесу відпочинку;

вибір педагогічно-обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з дітьми;

соціальне та матеріальне заохочення за сумлінне виконання покладених обов'язків;

об'єднання у професійні спілки, участь у громадських організаціях, діяльність яких не заборонена законодавством.

29. Працівники дитячого закладу зобов'язані:

педагогічні та медичні - перед початком роботи пройти спеціальну підготовку в порядку, встановленому Мінсім'ямолодьспортом;

перед початком роботи табору пройти обов'язковий медичний огляду, який дає право працювати з дітьми;

дотримуватися вимог положення табору з денним перебуванням дітей, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов'язки;

берегти життя та здоров'я дітей, захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;

виконувати накази директора табору з денним перебуванням дітей.

30. Діти під час перебування у дитячому закладі мають право:

на захист прав і свобод, визначених Конвенцією ООН про права дитини (995_021 ), на охорону життя, здоров'я і власного майна, повагу до їх гідності, вільне висловлювання власних поглядів і переконань;

на кваліфіковану медичну допомогу в разі захворювання або травмування;

самостійно обирати види діяльності, дозвілля, участь в освітніх, оздоровчих програмах та програмах відпочинку дитячих закладів;

на раціональне харчування;

брати участь в управлінні табору;

звертатися до адміністрації табору з денним перебуванням дітей для отримання інформації стосовно побуту, харчування, медичної допомоги, змісту освітніх, оздоровчих програм та програм відпочинку;

у разі виникнення конфліктної ситуації вимагати вжиття дієвих заходів, зокрема заміни вихователя.

Діти під час отримання відпочинкових послуг у таборі з денним перебуванням дітей зобов'язані виконувати правила внутрішнього розпорядку такого закладу.

31. Батьки або інші законні представники дітей мають право:

ознайомитися із положенням табору з денним перебуванням дітей, правилами перебування дитини у закладі, змістом освітніх, оздоровчих, медичних програм або програм відпочинку, в яких братиме участь дитина;

захищати права та законні інтереси дитини;

звертатися до адміністрації дитячого закладу, його засновника, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, утворених ними комісій, інших органів з питання поліпшення роботи дитячого закладу.

32. Батьки або інші законні представники дітей зобов'язані:

забезпечити дитину на час перебування у таборі необхідним одягом, взуттям, засобами гігієни;

провести з дитиною превентивну роботу із запобігання шкідливим звичкам;

забезпечити проходження дитиною медичного обстеження;

подавати інформацію працівникам дитячого закладу, особам, які супроводжують дітей, про індивідуальні особливості дитини;

відшкодувати заподіяні дитячому закладу збитки внаслідок недисциплінованої поведінки дитини;

33. У дитячому закладі може бути утворений орган громадського самоврядування, до складу якого входять засновник, адміністрація дитячого закладу, батьки та діти.

34. У дитячому закладі можуть функціонувати методичні об'єднання, до складу яких входять учасники оздоровчо-виховного процесу та процесу відпочинку та спеціалісти певного професійного напряму.

Фінансово-господарська діяльність
та матеріально-технічна база дитячого закладу

35. Фінансово-господарська діяльність дитячого закладу проводиться відповідно до його положення та законодавства.

36. Фінансування табору з денним перебуванням дітей комунальної форми власності здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та інших джерел.

37. Табір з денним перебуванням дітей у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

користуватися земельною ділянкою, на якій він розташований, розвивати та утримувати матеріально-технічну базу, володіти, користуватися і розпоряджатися майном виключно в інтересах дітей відповідно до законодавства та положення;

38. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності в дитячих закладах здійснюється в установленому законодавством порядку.

Державний контроль за діяльністю дитячих закладів

39. Державний контроль за діяльністю табору з денним перебуванням дітей у межах повноважень, передбачених законом, здійснюють:

Міністерство, інші центральні органи виконавчої влади Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, обласна та районна державні адміністрації, до сфери управління яких належать дитячі заклади, відділ освіти.

Міжнародне співробітництво дитячого закладу

40. Дитячий заклад за наявності відповідної матеріально-технічної та методичної бази може брати участь у міжнародних заходах щодо оздоровлення та відпочинку дітей.


3. Посадові інструкції працівників табору

Додаток № 8

До наказу директора школи

Від 11.05.2017р. №____18_

«Затверджую»

Директор школи І – ІІІ ступенів А.І.Тимарський

Посадова інструкція

директора табору з денним перебуванням дітей

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Директор табору (далі – директор ) є уповноваженим загальноосвітнього навчального закладу.

1.2.Директор призначається на посаду наказом директора школи

1.3.Директору підпорядковані всі працівники табору.

1.4.Кваліфікаційні вимоги: педагогічна освіта, стаж практичної роботи з дітьми і підлітками не менше трьох років.

1.5.Директор табору несе адміністративну, дисциплінарну, матеріальну і кримінальну відповідальність у рамках діючого законодавства за допущені порушення в діяльності табору.

1.6. Директор у своїй діяльності керується Положенням про табір (Статутом).

ІІ. ОБОВ'ЯЗКИ

Директор зобов'язаний:

• до прийомки табору пройти обов'язковий медичний огляд на право роботи в таборі належним чином оформити особисту санітарну книжку;

• інструктувати працівників табору по різних напрямках їх роботи; здійснювати перспективне планування діяльності закладу, його оперативне керівництво;

• проводити планову, цілеспрямовану роботу з профілактики нещасних випадків і травматизму серед співробітників закладу, дітей і підлітків;

• представляти заклад у стосунках з різними організаціями, органами і установами;

• видавати накази по всіх напрямах діяльності закладу, контролювати їх виконання, підписувати всі розпорядницькі документи табору;

• організовувати харчування дітей і співробітників;

• організовувати виконання вимог документів, що регламентують роботу табору з денним перебуванням дітей;

• забезпечувати безпечні умови праці для всіх категорій працівників табору;

• забезпечувати належні умови перебування дітей у таборі;

• брати участь у плануванні виховної й оздоровчої діяльності табору, контролювати хід реалізації намічених планів роботи;

• вчасно готувати і направляти в різні організації необхідні для здійснення діяльності табору документи, накази, заявки, листи, договори тощо;

• належним чином вести всю необхідну внутрішню документацію табору;

• організовувати проведення оздоровчих та інших процедур;

• організувати роботу всіх служб закладу, керувати і контролювати їх роботу;

• брати участь у складанні меню табору з денним перебуванням дітей;

• здійснювати контроль за дотриманням Правил внутрішнього розпорядку, режимних моментів, санітарно-гігієнічних правил і норм, норм і вимог з охорони праці і техніки безпеки, пожежної й екологічної безпеки;

• забезпечувати право дітей на захист від будь-яких форм фізичного морального психічного впливу;

• організовувати суворе дотримання санітарного режиму закладу;

• виконувати інші обов'язки і доручення, що входять у його компетенцію, за розпорядженням відділу освіти.

ІІІ. ПРАВА

Директор табору має право:

• вносити пропозиції щодо удосконалення діяльності табору, методів його роботи, роботи колективу, усунення наявних недоліків;

• здійснювати взаємодію з співробітниками структурних підрозділів організації;

• вимагати від усіх служб оздоровчого закладу документи й інформацію, що стосується їх діяльності;

• залучати всіх працівників табору до розв'язання завдань, покладених на його колектив;

• підписувати і візувати документи в межах своєї компетенції.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Директор табору несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках діючого законодавства за:

• збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності й недоторканності дітей, які знаходяться в табору з денним перебуванням дітей у межах своїх посадових обов'язків;

• недбале ставлення до виконання своїх посадових обов'язків;

• результати оздоровчої і виховної діяльності табору;

• достовірність і правильність ведення документації;

• дотримання санітарних правил і норм, норм і вимог з охорони праці і техніки безпеки, пожежної й екологічної безпеки;

• організацію медичного обслуговування;

• організацію харчування;

• порушення Правил внутрішнього розпорядку, дійсної посадової інструкції;

• поведінку, несумісну з поняттями педагогічної етики.

З інструкцією ознайомлений : ____________ ___. 05. 2017 р.

Посадова інструкція

вихователя табору з денним перебуванням дітей

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Вихователь дитячого відпочинкового табору з денним перебуванням. Призначається на посаду директором загальноосвітнього навчального закладу

1.2. Кваліфікаційні вимоги: педагогічна освіта стаж практичної роботи з дітьми і підлітками не менше одного року.

1.3 Вихователь структурно підлеглий директору табору.

1.4. У своїй діяльності керуються Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, методичними й інструктивними матеріалами вище стоячих органів, а також дійсною інструкцією.

1.4. Є матеріально відповідальною особою.

1. 5. Відповідно до Правил внутрішнього розпорядку табору вихователь зобов'язаний постійно знаходитися на території і залишати її тільки з дозволу директора табору.

ІІ. ОБОВ'ЯЗКИ

Вихователь зобов'язаний:

• до початку роботи табору пройти обов'язковий медичний огляд, належним чином оформити особисту санітарну книжку і здати її начальнику пришкільного табору;

• пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для здійснення своїх функціональних обов'язків,

• дотримуватися вимог Положення (Статуту) табору з денним перебуванням дітей, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

• проводити цілеспрямовану діяльність з профілактики дитячого травматизму і нещасних випадків;

• проводити цілеспрямовану роботу з профілактики правопорушень серед дітей і підлітків,

• не допускати покидання дітьми території табору, місця проведення заходів, без дозволу вихователів табору,

• організувати корисну діяльність довіреного йому колективу дітей протягом табірної зміни;

• сприяти організації змістовного відпочинку та дозвілля дітей і підлітків;

• брати разом із загоном участь у масових, спортивно - оздоровчих заходах табору, залучать дітей до їх підготовки і проведення;

• разом з органами дитячого самоврядування планувати діяльність колективу (загону) на зміну, відповідати за результати виконання планів;

• здійснювати щоденне планування діяльності загону, відповідати за результати і виконання плану;

• брати участь у плануванні виховної й оздоровчої роботи табору, у реалізації намічених планів роботи;

• організовувати і проводити загонові заходи,

• інструктувати довірених йому дітей з Правил внутрішнього розпорядку закладу, правил техніки безпеки, інших організаційно - нормативних документів;

• уважно стежити за станом здоров'я дітей, вживати оперативних заходів по наданню допомоги хворим, потерпілим;

• разом з органами дитячого самоврядування оформляти загонове місце, організувати випуск загонової стінної газети;

• організувати чергування в загоні, стежити за санітарним станом ігрових кімнат, території, що прилягає;

• контролювати дотримання норм видачі їжі на харчоблоці, стежити за процесом прийому їжі дітьми в їдальні;

• організувати проведення оздоровчих процедур;

• брати участь у щоденних плануваннях роботи табору;

• негайно доповідати начальнику про всі події в загоні;

• контролювати дотримання санітарно-гігієнічних правил і норм у загоні;

• виконувати інші доручення й обов'язки, віднесені до його компетенції за розпорядженням директора табору.

ІІІ. ПРАВА

Вихователь має право:

• подавати пропозиції з удосконалення системи виховної й оздоровчої роботи

табору;

• звертатися до керівництва закладу, профспілкового комітету з питаннями про захист своїх професійних інтересів, інтересів дітей і закладу в цілому;

· знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, наказами начальника закладу, що стосуються ділянки виконуваної ним роботи, вносити відповідні пропозиції до них;

• підписувати і візувати документи в межах своєї компетенції.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Вихователь несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за:

• збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності і недоторканності дітей, які знаходяться в дитячому оздоровчому закладі у межах своїх посадових обов'язків;

• недбале ставлення до виконання своїх посадових обов'язків;

• результати виховної й оздоровчої роботи загону;

• нещасні випадки серед дітей, випадки травматизму в разі встановлення його безпосередньої провини в рамках діючого законодавства;

• дотримання трудової дисципліни, норм охорони праці і техніки безпеки, протипожежної й екологічної безпеки;

• порушення Правил внутрішнього розпорядку, поведінку, несумісну з поняттям педагогічної етики.

З інструкцією ознайомлений :

____05.2017р. ________________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

інструктора з фізкультуритабору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструктор з фізичної культури табору з денним перебуванням дітей (далі – інструктор з фізкультури) приймається та звільняється з посади за розпорядженням директора школи.

1.2. Кваліфікаційні вимоги: фахова освіта і стаж практичної роботи з дітьми і підлітками не менше двох років.

1.3. У своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), затвердженим постановою профспілкового комітету, законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, методичними й інструктивними матеріалами профспілкових органів, у тому числі обласної ради профспілок, а також дійсною інструкцією.

1.4. Структурно підлеглий начальнику закладу, працює під керівництвом заступника начальника з виховної роботи, директора табору

1.5. Є матеріально-відповідальною особою і несе відповідальність за довірені йому матеріальні цінності.

1.6. На період відсутності заміщається вихователем табору.

II. ОБОВ'ЯЗКИ

Інструктор з фізкультури зобов'язаний:

¬ до початку роботи табору пройти обов'язковий медичний огляд на право роботи в ньому, належним чином оформити особисту санітарну книжку і здати її директору табору;

¬ пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для здійснення своїх обов'язків;

¬ дотримуватися вимог Положення (Статуту) закладу, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

¬ ознайомитися з дійсною інструкцією і строго дотримуватись її;

¬ проводити цілеспрямовану діяльність з профілактики дитячого травматизму і нещасних випадків;

¬ брати участь у плануванні виховної й оздоровчої роботи табору;

¬ організувати навчання й інструктаж вихователів з організації і проведення спортивних ігор і змагань;

¬ організувати проведення спортивно-масової роботи в таборі, керувати нею;

¬ організувати проведення щоденної ранкової гігієнічної зарядки;

¬ організувати спортивні заняття з дітьми з ослабленим здоров'ям;

¬ складати заявки на придбання спортивного інвентарю, стежити за його дбайливим використанням, ремонтом, брати участь у списанні;

¬ під час проведення спортивних змагань забезпечувати повну безпеку дітей і підлітків; формувати моральні якості, виховувати волю до перемоги;

¬ надавати допомогу вихователям у формуванні органів фізкультурного самоврядування в загонах;

¬ організовувати і проводити спортивні змагання, турніри, свята;

¬ проводити консультації для вихователів з питань, віднесених до його компетенції;

¬ виконувати інші обов'язки і доручення, що входять до його компетенції, за розпорядженням директора табору.

III. ПРАВА

Інструктор з фізкультури має право:

¬ знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, наказами начальника закладу, що стосуються ділянки виконуваної ним роботи, вносити відповідні пропозиції до них;

¬ брати участь в обговоренні питань щодо виконуваних ним обов'язків;

¬ вносити на розгляд профспілкового комітету, керівника закладу пропозиції з удосконалення діяльності закладу й методів роботи колективу; зауваження щодо діяльності закладу; варіанти усунення наявних недоліків;

¬ вимагати від начальника закладу надання допомоги у виконанні покладених на нього посадових обов'язків і реалізації прав, передбачених даною посадовою інструкцією;

¬ візувати і підписувати всі документи за характером своєї діяльності;

¬ звертатися до керівництва закладу, профспілкового комітету для захисту своїх професійних інтересів.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

- За збереження життя,здоров’я дітей під час проведення спортивно - оздоровчої роботи в таборі;

- дотримання трудової дисципліни, норм охорони праці під час проведення спортивно - оздоровчої роботи в таборі;

- інструктор з фізкультури несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за поняттями педагогічної етики.

З посадовою інструкцією ознайомлений:

____.05.2017р. ________________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

культорганізаторатабору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Культорганізатор табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

(далі - культорганізатор) приймається на посаду і звільняється з посади за розпорядженням директора школи.

1.2. Кваліфікаційні вимоги: фахова освіта, стаж педагогічної і художньо-творчої роботи з дітьми не менше одного року.

1.3. У своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), затвердженим постановою профспілкового комітету, законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, методичними й інструктивними матеріалами профспілкових органів, у тому числі обласної ради профспілок, а також дійсною інструкцією.

1.4. Структурно підлеглий директору табору, працює під керівництвом заступника директора з виховної роботи.

II. ОБОВ'ЯЗКИ

Культорганізатор зобов'язаний:

¬ до початку роботи табору пройти необхідний обов'язковий медичний огляд на право роботи в ньому, належним чином оформити особисту санітарну книжку і по приїзді в заклад здати її лікарю;

¬ ознайомитися з дійсною інструкцією і строго дотримуватись її;

¬ дотримуватися вимог Положення (Статуту) закладу, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

¬ пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для здійснення своїх функціональних обов'язків;

¬ знайомити дітей з мистецтвом, літературою, народною творчістю, культурними цінностями України, із кращими зразками світової художньої культури;

¬ формувати естетичний смак дітей, естетичне ставлення до творів мистецтва;

¬ брати участь у плануванні виховної й оздоровчої роботи закладу;

¬ організовувати в закладі, загонах свята, фестивалі, конкурси, розважальні й ігрові програми, роботу агітбригад, ансамблів тощо;

¬ разом з акомпаніатором проводити заняття з дітьми з розучування пісень, танців, масових ігор;

¬ брати участь у складанні і написанні сценаріїв до заходів, що проводяться закладом, брати участь у їх постановці;

¬ організовувати і проводити роботу з удосконалення танцювальної підготовки, відновлення пісенного й ігрового репертуару вихователів, інших педагогічних працівників закладу;

¬ виконувати іншу роботу і доручення, що входять до його компетенції.

III. ПРАВА

Культорганізатор має право:

¬ знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, наказами начальника закладу, що стосуються ділянки виконуваної ним роботи, вносити відповідні пропозиції до них;

¬ брати участь в обговоренні питань щодо виконуваних ним обов'язків;

¬ вносити на розгляд профспілкового комітету, керівника закладу пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу й удосконалювання методів роботи колективу; зауваження щодо діяльності закладу; варіанти усунення наявних у діяльності закладу недоліків;

¬ вимагати від начальника закладу надання допомоги у виконанні покладених на нього посадових обов'язків і реалізації прав, передбачених дійсною посадовою інструкцією;

¬ візувати і підписувати всі документи за характером своєї діяльності;

¬ звертатися до керівництва закладу, профспілкового комітету для захисту своїх професійних інтересів.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Культорганізатор табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за:

¬ збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності і недоторканності дітей, які знаходяться в таборв у межах своїх посадових обов'язків;

¬ недбале ставлення до виконання своїх посадових обов'язків;

¬ результати культурно-масової роботи в таборі;

¬ дотримання трудової дисципліни, норм охорони праці і техніки безпеки, протипожежної й екологічної безпеки, санітарно-гігієнічних правил і норм;

порушення Правил внутрішнього розпорядку, поведінку, несумісну з поняттями педагогічної етики, порушення вимог дійсної інструкції.

З посадовою інструкцією ознайомлений:
____.05.2017 р. ______________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

акомпаніаторатабору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Акомпаніатор табору з денним перебуванням дітей «Сонечко» (далі - акомпаніатор) приймається на посаду і звільняється з посади за розпорядженням директора школи.

1.2. Кваліфікаційні вимоги: фахова освіта і стаж практичної роботи з дітьми і підлітками не менше двох років

1.3. У своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), затвердженим постановою профспілкового комітету, законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, методичними й інструктивними матеріалами профспілкових органів, у тому числі обласної ради профспілок, а також дійсною інструкцією.

1.4. Структурно підлеглий начальнику закладу, працює під керівництвом заступника начальника з виховної роботи, старшого вихователя.

II. ОБОВ'ЯЗКИ

Акомпаніатор зобов'язаний:

¬ до початку роботи табору пройти обов'язковий медичний огляд на право роботи в ньому, належним чином оформити особисту санітарну книжку і здати її директору табору;

¬ пройти інструктаж, в обсязі, необхідному для виконання посадових обов'язків; .

¬ дотримуватися вимог Положення (Статуту) закладу, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

¬ ознайомитися з дійсною інструкцією і строго дотримуватись її;

¬ брати участь у плануванні виховної й оздоровчої роботи табору;

¬ організувати навчання й інструктаж вихователів з організації і проведення загонових співів, музичних заходів;

¬ підбирати необхідні матеріали для музичних занять, співів, виходячи з планів виховної роботи табору;

¬ складати плани занять із загонами, гуртками кожної вікової групи з урахуванням специфіки зміни і здавати їх на затвердження старшому вихователю протягом перших двох днів зміни;

¬ надавати кваліфіковану допомогу в підборі пісенного репертуару для колективів художньої самодіяльності;

¬ надавати допомогу хорам, ансамблям, окремим солістам, організовувати музичні вечори в загонах, масових заходах табору;

¬ відповідати за музичний супровід масових заходів закладу, музичне оформлення дитячих свят, фіззарядки, лінійки, занять гуртків самодіяльності, спортивних секцій;

¬ організувати розучування нових пісень і повторення раніше розучених під час співів, підготовки до концертів та інших колективних творчих заходів;

¬ розучувати і проводити музичні ігри, масові танці, бесіди про музику, композиторів, музичні жанри;

¬ наприкінці кожної оздоровчої зміни надавати адміністрації закладу звіт про виконану роботу;

¬ брати участь в оформленні методичних виставок, у проведенні методичних занять з педагогічними працівниками табору;

¬ виконувати інші обов'язки і доручення, що входять до його компетенції, за розпорядженням директора табору.

ІІІ. ПРАВА

Акомпаніатор має право:

¬ брати участь в обговоренні питань щодо виконуваних ним обов'язків;

¬ вносити на розгляд профспілкового комітету, керівника закладу пропозиції з удосконалення діяльності закладу й методів роботи колективу; зауваження щодо діяльності табору; варіанти усунення наявних недоліків;

¬ підписувати і візувати документи в межах своєї компетенції;

¬ вимагати від голови профспілкового комітету, адміністрації закладу надання допомоги у виконанні посадових обов'язків, покладених на нього, реалізації прав, передбачених дійсною посадовою інструкцією;

¬ звертатися до начальника закладу, голови профспілкового комітету з питаннями про захист своїх професійних інтересів, інтересів дітей.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Акомпаніатор несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за:

¬ збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності й недоторканності дітей, які знаходяться в таборі з денним перебуванням дітей у межах своїх посадових обов'язків;

¬ недбале ставлення до виконання своїх службових обов'язків;

¬ охорону довірених матеріальних цінностей;

¬ ведення документації і її охорону;

¬ дотримання норм охорони праці і техніки безпеки, санітарно-гігієнічних норм, трудової дисципліни, Правил внутрішнього розпорядку, дійсної інструкції;

¬ поведінку, несумісну з поняттям педагогічної етики.

З посадовою інструкцією ознайомлений:
____.05.2017 р. ______________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

комірника табору з денним перебуванням дітей

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Комірник. табору з денним перебуванням дітей приймається на посаду і звільняється з посади за розпорядженням директора школи.

1.2. Кваліфікаційні вимоги: коротке виробниче навчання або інструктаж. Без пред'явлення вимог до стажу і досвіду роботи.

1.3. Є матеріально відповідальною особою і несе відповідальність за охорону дитячих речей і довірених йому матеріальних цінностей.

1.4. Структурно підлеглий начальнику закладу, працює під керівництвом завідувача господарством.

1.5. У своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), затвердженим постановою профспілкового комітету, законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, методичними й інструктивними матеріалами профспілкових органів, у тому числі обласної ради профспілок, а також дійсною інструкцією.

II. ОБОВ'ЯЗКИ

Комірник табору з денним перебуванням дітей до початку роботи табору повинен пройти обов'язкове медичне обстеження на право роботи в ньому, належним чином оформити особисту санітарну книжку і здати її директору табору;

- пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для виконання покладених обов'язків;

- дотримуватися вимог Положення (Статуту) закладу, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

- ознайомитися з дійсною інструкцією і строго дотримуватися її;

- забезпечувати охорону особистих речей дітей, їх багажу;

- тримати в належному порядку і санітарному стані комору речей;

- під час заїзду дітей приймати від них багаж і робити їх маркування й облік;

- речі дітям видавати тільки в присутності вихователів;

- дотримуватись Правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки, норм з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічних правил і норм.

III. ПРАВА

Комірник табору з денним перебуванням дітей має право:

- подавати пропозиції з удосконалення системи роботи табору;

- звертатися до керівництва закладу, профспілкового комітету з питаннями про захист своїх професійних інтересів, інтересів дітей і закладу в цілому;

- знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, віднесених до його компетенції, вносити до них відповідні пропозиції;

- підписувати і візувати документи в межах своєї компетенції.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Комірник табору з денним перебуванням дітей відповідальний за збереження речей несе адміністративну, дисциплінарну, матеріальну і кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за:

- збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності і недоторканності дітей, які знаходяться в таборі у межах своїх посадових обов'язків;

- недбале ставлення до виконання покладених на нього обов'язків;

- дотримання трудової дисципліни, Правил внутрішнього розпорядку, правил і норм охорони праці і техніки безпеки, дійсної інструкції, санітарно-гігієнічних правил і норм.

З посадовою інструкцією ознайомлений:
____.05.20127р. ______________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

кухаря табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Кухар табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»призначається на посаду директором школи.

1.1. Кваліфікаційні вимоги: 3-й кваліфікаційний розряд, спеціальна підготовка в обсязі індивідуально - бригадного навчання, стаж практичної роботи на виробництві не менше п'яти років.

1.2. Є матеріально відповідальною особою.

1.3. Структурно підлеглий директору табору.

1.6. У своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), затвердженим постановою профспілкового комітету, законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність дитячих оздоровчих закладів, санітарно - гігієнічними правилами і нормами, положеннями технологічних документів з профілю роботи, дійсною інструкцією.

П. ОБОВ’ЯЗКИ

Кухар зобов’язаний:

• до початку роботи табору пройти обов'язковий медичний огляд на право роботи в ньому, належним чином оформити особову санітарну книжку і здати її директору табору;

• пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для здійснення своїх функціональних обов'язків;

• дотримуватися вимог Положення (Статуту) табору;

• ознайомитися з дійсною інструкцією і строго дотримуватися її;

• дотримуватися точності виробничого процесу і технології приготування страв, їх оформлення і подачі;

• забезпечувати повноту вкладення продуктів у каструлю і ваговий вихід порцій відповідно до меню - розкладки;

• дотримуватися санітарних правил утримання виробничих приміщень і свого робочого місця;

• дотримувати санітарно-гігієнічних правил технологічного процесу приготування їжі;

• нести матеріальну відповідальність за витрату продуктів харчування, посуду, тари, енергоресурсів і технологічного устаткування, води;

• забезпечувати організацію роздачі страв і їх ваговий контроль;

• забезпечувати охорону матеріальних цінностей їдальні: кухонного і столового посуду, технологічного устаткування, меблів, м'якого інвентарю, спецодягу;

• уживати заходів для забезпечення безпеки життя і здоров'я дітей та підлітків, що знаходяться в дитячому оздоровчому закладі;

• вчасно проходити медичний огляд, мати допуск до роботи в дитячому закладі;

• дотримуватися Правил внутрішнього розпорядку, правил і норм охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних правил та норм.

ІІІ. Права

Кухар має право:

• подавати пропозиції з удосконалення системи роботи табору;

• зверталися до керівництва закладу, профспілкового комітету з питаннями про захист своїх професійних інтересів, інтересів дітей і табору в цілому;

• знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, віднесених до його компетенції, вносити до них відповідні пропозиції.

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Кухар несе адміністративну, дисциплінарну, матеріальну, кримінальну відповідальність у рамках чинного законодавства за:

• недбале ставлення до виконання своїх посадових обов'язків;

• зрив виробничого процесу при встановленні безпосередньої провини

• недостатню повноту, якість і своєчасність у досягненні результати діяльності харчоблоку табору з денним перебуванням дітей;

• відсутність умов для забезпечення безпеки дітей і підлітків;

• порушення вимог Правил внутрішнього розпорядку;

• недотримання норм з охорони праці й правил техніки безпеки, технології приготування, оформлення і видачі готових страв;

• порушення санітарно - гігієнічних правил і норм, правил пожежної безпеки, виробничої санітарії;

• недотримання трудової дисципліни;

• неправильне ведення документації;

• охорону довірених матеріальних цінностей.

З інструкцією ознайомлений:

____. 05.2017р. __________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

помічника кухаря табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

• Помічника кухаря табору з денним перебуванням»Сонечко», (далі - помічник) призначається на посаду директором загальноосвітнього навчального закладу із числа повнолітніх осіб.

• Кваліфікаційні вимоги:

короткочасний виробничий інструктаж без пред'явлення вимог до стажу роботи й освіти.

• Помічника кухаря у своїй діяльності керується Положенням про дитячий оздоровчий заклад (Статутом), законами, нормативними актами державних органів, що регламентують діяльність табору, методичними й інструктивними матеріалами профспілкових органів, у тому числі обласної ради профспілок, а також дійсною інструкцією.

• Помічника кухаря структурно підлеглий директору табору, працює під його керівництвом.

II. ОБОВ’ЯЗКИ

Помічника кухаря зобов'язаний:

• до початку роботи табору пройти обов'язковий медичний огляд на право роботи в дитячому закладі, належним чином оформити особисту санітарну книжку і здати її директору табору; •

• пройти обов'язковий інструктаж в обсязі, необхідному для здійснення своїх функціональних обов'язків;

• дотримуватися вимог Положення (Статут/) закладу, виконувати Правила внутрішнього розпорядку;

· ознайомитися з дійсною інструкцією і строго її дотримуватися;

· пройти обов'язковий інструктаж з дотримання санітарно-гігієнічних правил і норм у таборі з денним перебуванням дітей;

• двічі на день (ранком і по обіді) робити вологе прибирання і санітарну обробку приміщень харчоблоку;

• строго дотримуватися санітарних правил і норм, які діють, інструкції з техніки безпеки на робочому місці;

• стежити за чистотою шибок і рам, дверей, панелей і плінтусів, обмітати павутину зі стін і стель, стирати пил;

• двічі на день з використанням дозволених дезинфікуючих засобів робити обробку умивальників на харчоблоці;

• працювати винятково в спецодязі;, при необхідності використовувати захисні маски і гумові рукавички;

• виконувати іншу роботу і доручення, що входять у компетенцію, за розпорядженням безпосереднього керівника.

III. ПРАВА

Помічника кухаря має право:

• подавати пропозиції з удосконалення системи роботи табору;

• звертатися до керівництва закладу з питаннями про захист своїх професійних інтересів, інтересів дітей і закладу в цілому;

• знайомитися з проектами, рішеннями відповідних органів і організацій з питань діяльності дитячих оздоровчих закладів, віднесених до його компетенції, вносити до них відповідні пропозиції;

IV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Помічника кухаря несе дисциплінарну, адміністративну, матеріальну і кримінальну відповідальність за:

• збереження життя, здоров'я, повагу честі, гідності і недоторканності дітей, які знаходяться в таборі, в межах своїх посадових обов'язків;

• недбале ставлення до виконання покладених на нього обов'язків

• З інструкцією ознайомлений:

___. 05.2017 р. ____________

Посадова інструкція

прибиральника приміщень табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

І. Загальні положення.

1.1. Дана посадова інстукція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики.

1.2. Прибиральник шкільних приміщень призначається на посаду і звільняється директором школи.

1.3. Прибиральник шкільних приміщень підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи по господарчій частині.

1.4. При виконанні посадових обов'язків прибиральник шкільних приміщень керується:

- постановами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними

документами, які стосуються дотримання санітарно-гігієнічних вимог в закладах освіти;

- законодавством про працю;

- правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і

протипожежного захисту;

- статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку школи;

- даною інструкцією.

II. Функції.

Основними напрямками роботи прибиральника шкільних приміщень є:

1.1. Виконання технічних функцій щодо забезпечення санітарно-гігієнічного режиму в приміщеннях школи.

1.2. Проведення ремонтних робіт на закріпленій території прибирання.

III. Посадові обов'язки.

3.1. Прибиральниця шкільних приміщень відповідає за санітарно-гігієнічний режим та стан майна на закріпленій території.

3.2. Закріплена територія складає 500 м2.

3.3. Прибиральниця проводить прибирання закріпленої території із застосуванням дезинфікуючих засобів не менше одного разу на місяць, санвізлів - 2 рази в зміну.

3.4. Частота прибирання закріпленої території без застосування деззасобів становить:

- класи -1 раз в зміну

- коридори - 4 рази в зміну

- вестибюль- 2 рази в зміну

- кабінети - 2 рази на тиждень

- учительська - 1 раз в зміну

- спортзал - 2 рази в день

вікна - 1 раз на тиждень

зняті ел. світ. - 2 рази на рік

3.5. При хорошій погоді провітрює приміщення закріпленої території.

3.6. Прибиральниця доглядає за квітами на закріпленій території, негайно усуває пошкодження (панелей, шпалер тощо), слідкує за своєчасним вмиканням і вимиканням електричного освітлення.

3.7. Чітко виконує правила техніки безпеки та охорони праці.

3.8. Щорічно проходить медичний огляд.

3.9. В разі виявлення будь-яких неполадок в системі опалення, енергозабезпечення негайно повідомляє завгоспа чи чергового адміністратора.

3.10. В канікули і на літній період прибиральниці залучаються до виконання ремонтних робіт по школі.

3.11. На робочому місці забороняється займатися особистими справами.

V. Відповідальність.

5.1. За невиконання або неналежне виконання без поважних причин статуту правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених даною інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, прибиральник шкільних приміщень несе дисциплінарну відповідальність у порядку встановленому трудовим законодавством

5.2. За спричинення школі чи учасникам навчального процесу збитків у зв'язку з виконанням (не виконанням) своїх посадових обов'язків прибиральник шкільних приміщень несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і цивільним законодавством.

VI. Взаємовідносини (зв'язки за посадою).

Прибиральник шкільних приміщень:

6.1. Працює за графіком складеним виходячи з 40 годинного робочого тижня.

6.2. Взаємодіє в процесі своєї діяльності з педагогічним , адміністративним персоналом з питань дотримання санітарно-гігієнічних вимог до приміщень закладів освіти.

З інструкцією ознайомлений:

____.05. 2017 р._____

Інстрктажі з БЖД

Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

ІНСТРУКЦІЯ

з правил безпеки під час організації табору з денним перебуванням дітей «Сонечко» при Ташлицькій ЗОШ І – ІІІ ступенів

1. Загальні вимоги безпеки

• Керівники табору, вихователі несуть повну відповідальність за дотримання правил техніки безпеки та охорону життя учнів.

• Працівник, який за наказом по закладу працює у таборі, повинен пройти медичний огляд, інструктаж, проінструктувати дітей щодо правил безпеки, дотримування вимог охорони праці, запобігати небезпеці для дітей і для себе.

• Заборонено проводити прогулянки, екскурсії з дітьми поблизу будівельних майданчиків, під час грози, дощу, туману .

• Вихователі ведуть постійний нагляд за дітьми, не залишаючи їх самих ні за яких обставин.

1. Вимоги безпеки перед початком прогулянки, екскурсії, заходу: - Кількість учнів у групі для одночасної прогулянки має бути не більшою ніж 30 осіб;

- Перед початком (і по закінченні) екскурсії (прогулянки) роблять перекличку і відмічають присутніх;

- Вирушаючи на екскурсію з учнями, вихователь повинен мати при собі дорожню аптечку першої долікарської допомоги;

- Діти мають бути одягнені відповідно до погодних умов, не мати при собі предметів, які створюють небезпеку для себе та оточуючих;

3.1. Вимоги безпеки під час екскурсій (прогулянок, заходів)

- якщо для прогулянки використовують громадський транспорт, посадку здійснюють групами під керівництвом вихователів. (Вихователь заходить і виходить із транспорту останнім);

- під час прогулянки заборонено розпалювати багаття, щоб уникнути пожеж та опіків учнів;

- заборонено під час прогулянок пити воду з відкритих водойм, ходити босоніж;

- переходити вулиці, де рухаються автомобілі, слід організовано, тільки в спеціальних місцях, використовуючи червоні прапорці для переходу групи.

4. Вимоги безпеки після закінчення прогулянки

Після закінчення прогулянки вихователь, не покидаючи останнього місця прогулянки, перелічує дітей за списком, а потім робить перекличку після повернення до табору.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

У випадку аварійної ситуації вихователі виводять учнів у безпечне місце, а потерпілому надають першу долікарську допомогу.

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП _______

«Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

ІНСТРУКЦІЯ

правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

Загальні положення

Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів (спортивних свят, змагань, конкурсів) дотримується гігієнічних норм і вимог з охорони праці, пожежної та електробезпеки.

Заступник директора і відповідальний за електро - і пожежну безпеку проводять інструктаж із відповідальними за проведення спортивно-масового заходу, черговими вчителями, класними керівниками, класоводами, а ті, в свою чергу, з учнями про заходи пожежної безпеки і правила евакуації дітей з приміщень у разі пожежі та правила поведінки учнів у залі та на спортмайданчику.

У приміщенні основних спортивних споруд (спортивний зал, тренажерний зал, басейн, тир) на видному місці повинні бути вивішені правила поведінки та техніки безпеки, план евакуації учнів на випадок пожежі або стихійного лиха.

На час проведення спортивно-масових заходів необхідно обов'язково організувати чергування членів добровільно-пожежної дружини закладу, а приміщення забезпечити необхідною кількістю первинних засобів пожежегасіння. Використовувати засоби пожежегасіння для господарських та інших потреб, не пов'язаних із пожежегасінням, категорично заборонено.

Приміщення, в яких проводяться спортивно-масові заходи, повинні мати не менш як два виходи назовні. Відстань від найвіддаленішої точки підлоги до дверей евакуаційного виходу не повинна перевищувати 27 м. Двері, призначені для евакуації, повинні відчинятися у напрямку виходу з приміщення.

Спортивне обладнання майданчиків повинно бути надійно закріплене і відповідати вимогам безпеки.

Кількість місць у спортивному залі під час проведення спортивно-масових заходів та змагань треба встановлювати з розрахунку 0,7 — їм на одного учня. Заповнювати зал понад установлену норму забороняється.. Забороняється проводити спортивно-масові заходи та змагання у приміщеннях, на спортивних майданчиках, які не відповідають цим нормам. Коридори, проходи і виходи з будівель, призначених для евакуації людей, повинні бути вільними. Двері з приміщень під час проведення спортивно-масових заходів забороняється замикати на замок або запори, які важко відмикаються.

Біля кожних дверей повинен невідлучно перебувати черговий з числа педагогів або учнів старших класів.

Вимоги безпеки перед початком проведення спортивно-масових заходів

Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів перед початком їхнього проведення повинен ретельно оглянути спортивні майданчики, приміщення, запасні виходи, особисто переконатись в їхній повній готовності на випадок пожежі та в забезпеченні приміщення первинними засобами пожежегасіння, перевірити справність електроапаратури, задіяної на масових заходах, надійності спортивного обладнання.

Вимоги безпеки під час проведення спортивно-масових заходів

Під час проведення спортивно-масових заходів із учнями повинні невідлучно перебувати класний керівник чи класовод. Вони зобов'язані стежити за точним виконанням заходів безпеки під час проведення заходів. Необхідна також обов'язкова присутність медичного працівника для надання у разі потреби першої медичної допомоги.

Вимоги безпеки після закінчення спортивно-масових заходів

Відімкнути від електромережі електроапаратуру, класоводи і класні керівники організовано виводять школярів із приміщень. Вимкнути освітлення і замкнути приміщення на ключ. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП _______

«Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

інструкція

правил безпеки під час занять спортивними іграми

у таборі з денним перебуванням дітей «Сонечко»

Загальні положення

Відкриті спортивні майданчики для ігор повинні бути розміщені у спортивній зоні на відстані не менш як 10 м від навчальних корпусів.

Спортивна зона пришкільної ділянки повинна мати огорожу по периметру висотою 0,5—0,8 м. Дозволяється як огорожу використовувати кущі з неотруйними, неколючими і не запиленими плодами.

Обладнання на спортивних майданчиках (волейбольні стійки, металічні конструкції, баскетбольні щити, гандбольні, футбольні ворота) повинні бути надійно закріпленими. Поверхня спортивних майданчиків повинна бути рівною, чистою, без сторонніх предметів. Не менше ніж на 2 м від спортивних май­данчиків не повинно бути дерев, стовпів, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму. Спортивні майданчики не можна огороджувати канавами, дерев'яними або цегляними бровками.

Вимоги безпеки перед початком занять

Перед початком занять перевірити поверхню майданчиків, щоб не було ям, гострих предметів, розбитого скла.

Перевірити надійність кріплення баскетбольних щитів, кілець, стойок, воріт, сіток. М'ячі повинні бути цілими, відповідати стандартам.

Перевірити в учнів одяг, щоб він не сковував рухів і відповідав порі року та погоди й м умовам. Звернути увагу на самопочуття, стан здоров'я учнів.

Вимоги безпеки під час занять

На уроки приходити тільки в м'якому взутті (без шипів). Забороняється одягати різного роду прикраси (кільця, перстні, сережки, значки). Нігті мають бути коротко обрізаними.

Коли в учня відвернута увага, не можна передавати йому два м'ячі (волейбольні, баскетбольні, ганд­больні й футбольні) одночасно: він чекає передачі від іншого.

Вимоги безпеки після закінчення занять

Перевірити самопочуття учнів. Зібрати спортінвентар.

Вивести дітей зі спортивного залу (майданчика), вимкнути світло, провітрити приміщення. Забороняється вживати холодну воду, виходити розігрітим на вулицю.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

У разі отримання травми, погіршення самопочуття негайно повідомити вчителя. Надати потерпілому першу медичну допомогу, повідомити шкільного лікаря (медсестру), а за необхідності викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.

У випадку пожежі — викликати пожежну службу за телефоном 101.

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП _______

«Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

ІНСТРУКЦІЯ

ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У СПОРТИВНОМУ ЗАЛІ ТА СПОРТИВНИХ МАЙДАНЧИКАХ

в таборі з денним перебуванням дітей «Сонечко»

1. Усі учні зобов'язані пройти медичний огляд

1.1. На підставі даних про стан здоров'я і фізичний розвиток, учнів розподіляють для занять фізичними вправами на медичні групи: а) основну; б) підготовчу; в) спеціальну.

1.2. Учнів, які не пройшли медичного огляду, до уроків фізичної культури не допускають

1.3. Учні, тимчасово звільнені від занять, зобов'язані бути присутніми на уроках фізичної культури. При цьому допускається залучення їх учителем до підготовки занять. Тимчасове звільнення від занять фізичними вправами допускається з дозволу медичного персоналу школи.

1.4. Після перенесення хвороб учнем необхідно взяти дозвіл на відвідування уроків фізичної культури у лікаря.

2. Без дозволу вчителя учням забороняється заходити і перебувати у спортивному залі

2.1. Учні заходять до спортивного залу, виходять на спортивний майданчик у спортивному взутті та спортивній формі, відповідно до пори року і погодних умов. Заходити до спортивного залу у брудному взутті — забороняється.

2.2. Після дзвінка на урок по команді вчителя учні шикуються в спортивному залі, на спортмайданчику.

2.3. Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спортивним обладнанням та інвентарем.

2.4. Учням забороняється виконувати вправи на спортивних знаряддях без присутності і страхування вчителя, а також маючи на собі різного виду прикраси. Не дозволяється приносити речі, які не потрібні на уроці або заважають його проведенню.

2.5. Учні зобов'язані берегти шкільне спортивне обладнання та спортінвентар, не псувати його, не смітити, не приносити харчові продукти у спортзал.

2.6. Під час виконання вправ на спортивних знаряддях учні зобов'язані бути дисциплінованими, уважними, чітко виконувати вказівки вчителя.

2.7. Без команди вчителя не переходити від одного знаряддя до іншого.

2.8. Під час виконання вправ потоком необхідно дотримуватися належного інтервалу, не штовхатися, не зупинятися, не ставити підніжок.

2.9. Під час проведення занять з метання не дозволяється перебувати в зоні кидка, перетинати цю зону. Не можна повертатися спиною до напряму польоту об'єкта метання. Забороняється виконувати метання без дозволу і відому вчителя.

2.10. Під час виконання вправ на спортивних знаряддях необхідно перебувати на безпечній
відстані від місця виконання, не заважати один одному, дотримуватись правил техніки безпеки та
санітарно-гігієнічних вимог.

211. Забороняється користуватися несправним спортивними інвентарем та обладнанням.

2.12. Учні повинні вміти правильно виконувати і страхувати один одного під час виконання фізичних вправ та елементів.

2.13 Учні зобов'язані підтримувати чистоту та порядок у спортзалі, роздягальнях, на спортмайданчику.

3. Учні зобов'язані попередити вчителя:

1) про наявність документів щодо звільнення після хвороби;

2) про погане самопочуття;

3) про несправність спортивного обладнання;

4) про травмування під час уроку.

4. У разі отримання травми попередити вчителя, надати медичну допомогу, якщо необхідно — викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103, а у випадку пожежі — викликати пожежну службу за телефоном 101.

5. Після закінчення уроку учні прибирають робоче місце, переодягаються й організовано виходять зі спортивного залу.

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП ______

«Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

Інструкція з охорони праці

по наданню першої медичної допомоги (долікарської)

в таборі з денним перебуванням дітей «Сонечко»

Контроль за організацією надання першої долікарської допомоги, наявністю та комплектністю аптечок, справністю пристосувань та засобів надання першої допомоги, а також навчання персоналу, покладається на медичних працівників та адміністрацію навчального закладу.

1. Схема послідовності дій при наданні першої долікарської допомоги:

1.1. Вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок.

1.2. Вибрати потерпілому найбільш зручне положення, що забезпечує спокій.

1.3. Визначити вид травми (перелом, поранення, опік тощо).

1.4. Визначити загальний стан потерпілого, встановити, чи не порушені функції життєво важливих органів.

1.5. Розпочати проведення необхідних заходів:

• зупинити кровоточу;

• зафіксувати місце перелому;

• ужити реанімаційних заходів (оживлення): штучне дихання, зовнішній масаж серця;

• обробити ушкоджені частини тіла.

1.6. Одночасно з наданням долікарської допомоги необхідно викликати швидку допомогу, або підготувати транспорт для відправки потерпілого до найближчої медичної установи

1.7. Повідомити адміністрацію навчального закладу про те, що трапилось.

2. Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом

2.1. Головне при наданні першої допомоги - якнайшвидше звільнити потерпілого від дії струму.
Для звільнення потерпілого при ураженні електричним струмом необхідно:

• вимкнути рубильник або викрутити запобіжник;

• вимкнути струмоведучі мережі живлення;

• сухою палкою відкинута від потерпілого провід, який знаходиться під напругою, відтягнути потерпілого від електричних проводів, від струмопровідних частин установки. Слід користуватися гумовими рукавичками або намотати на руки прогумований плащ і т.п. Рекомендується стати на ізольований предмет (на суху дошку, на згорток сухого спецодягу).

2.2. У випадку судорожного обхвату потерпілим електричного проводу, який знаходиться під напругою розгорнути руки потерпілому, відриваючи його від проводу послідовим відгинанням окремих пальців. При цьому працівник, який надає допомогу, повинен бути у діелектричних рукавицях і знаходитись на ізолюючій від землі основі.

2.3. При напрузі в електричних установках понад 1000 V рятівник повинен одягти діелектричні боти, рукавиці, діяти діелектричною штангою. Якщо потерпілий при свідомості, його кладуть у зручне положення, накривають теплим покривалом і залишають у стані спокою до прибуття лікаря.

2.4. Якщо після звільнення потерпілого від дії струму він не дихає, то потрібно негайно приступити до штучного дихання.

3. Перша допомога при отруєнні

3.1. Причиною отруєння є проникнення в організм людини різних токсичних речовин. Захворювання починається через 2-3 години, інколи через 20-26 годин.

3.2. При отруєннях карбон (II) оксидом (внаслідок вдихання чадного газу, продуктів горіння, диму) потерпілому необхідно забезпечити приплив свіжого повітря. Якщо є можливість - дати подихати киснем. Звільнити його від одягу, який утруднює дихання, дати понюхати нашатирний спирт. На голову й груди потерпілого покласти холодний компрес. У разі припинення дихання необхідно робити штучне дихання.

3.3. При отруєнні кислотою, якщо нема симптомів, що свідчать про прорив стравоходу або шлунка, потерпілого слід напоїти розчином питної соди, водою.

3.4. При отруєнні лугом потерпілого поять оцтовою водою, лимонним соком. При наявності підозри на прорив (нестерпний біль за грудною кліткою або в ділянці шлунка) потерпілому не слід нічого давати пити, а негайно транспортувати у лікувальний заклад.

3.5. При харчовому отруєнні потерпілому кілька разів промивають шлунок (примушують випити 1.5- 2 л. води, а потім викликають блювання подразненням кореня язика) до появи чистих промивних вод. Можна дати 8 таблеток активованого вугілля. Потім дають багато чаю, але не їжу. Якщо після отруєння пройшло 1-2 год., і отрута надходить вже із шлунка до кишечнику, то викликати блювання даремно. У такому випадку необхідно дати потерпілому проносне (2 столові ложки солі на 1 склянку води). Для зменшення всмоктування отрути слизовою оболонкою шлунково-кишкового тракту потерпілому можна дати розведені крохмаль або молоко. Щоб запобігти зупинці дихання і кровообігу, необхідне постійне спостереження за потерпілим.

4. Перша допомога при опіках, теплових ударах

4.1. При наданні першої допомоги при опіках, теплових ударах слід швидко припинити дію високої температури. При займанні одягу
необхідно загасити полум'я, негайно накинути на людину будь-яку цупку тканину, щільно притиснути її до тіла. Знімають тліючий
одяг або обливають його водою.

"При промоканні одягу гарячою водою, його також необхідно облити холодною водою або зірвати. Швидке занурення обпеченого лиця у холодну воду зменшу є біль і тяжкість опіку.

4.2. Місце опіків кислотами ретельно промивають струменем води протягом 10-15 хв. Обпечене місце промити 5%-м розчином перманганату калію, або 10%-м розчином питної соди (одна чайна ложка на склянку води). На місце опіку накладають бинт. Місце опіків їдкими лугами (каустичною содою, негашеним вапном) промивають проточною водою протягом 10-15 хв. потім слабким розчином оцтової кислоти. Місце опіків накривають марлею.

4.3. Опіки бувають трьох ступенів При опіках першого ступеня з'являється почервоніння, припухлість шкіри. Уражені місця обробляють спиртом, прикладають примочки з розчину перманганату калію і забинтовують. При більш тяжких опіках (II і III ступенів) обпечені місця спочатку звільняють від одягу, накривають стерильним матеріалом, зверху накладають шар вати і забинтовують. Після перев'язування потерпілого направляють у лікувальний заклад. При опіках не слід розрізати пухирів, видаляти смолистих речовин, що прилипли до обпеченого місця, віддирати шматків одягу, які прилипли до рани.

4.4. При опіках очей електричною дутою роблять холодні примочки з розчину борної кислоти, потім потерпілого направляють у медичний заклад.

4.5. При появі різних ознак теплового або сонячного удару потерпілого негайно виводять на свіже повітря або в тінь, потім його кладуть, розстібають одяг, що стискує, на голову і на серце кладуть холодні компреси, дають пити у великій кількості холодну води, у тяжких випадках потерпілого обливають холодного водою. При припиненні дихання або його утрудненні до прибуття лікаря потерпілому роблять штучне дихання.

5. Перша допомога при пораненні та кровотечі

5.1 Перша допомога при пораненні та кровотечі зводиться до обережного накладання на рану індивідуального пакету. При цьому мити її

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП _______

«Затверджую»:

Наказ директора Ташлицької ЗОШ І –ІІІ ступенів

№ _________ від ____________

ІНСТРУКЦІЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

для працівників табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

I. Загальні положення

1.1. Інструкція визначає організаційні та технічні заходи з пожежної профілактики з метою недопущення розповсюдження пожежі на випадок її виникнення.

1.2. Кожен працівник зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі вжити всіх залежних від нього заходів для врятування людей та гасіння пожежі.

1.3. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридорні тамбури повинні утримуватися постійно вільними.

1.4. У навчальних кабінетах парти, столи, стільці необхідно встановлювати так, щоб не заставляти виходів із кабінетів.

1.5. У навчальних майстернях слід суворо дотримуватися протипожежного режиму. Споруди, приміщення повинні постійно утримуватися у чистоті.

1.6. У майстернях не повинно бути запасу матеріалів із дерева більше як на один день.

1.7. Весь пожежний інвентар та обладнання треба утримувати у справному стані, розмішувати на видних місцях. 7

1.8. На території школи не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття.

1.9. У приміщеннях забороняється палити та розкидати недопалки та запалені сірники.

II. Вимоги пожежної безпеки перед початком роботи

2.1. У фізичних та хімічних лабораторіях, кабінетах, коморах реактиви та інші речовини й матеріали потрібно зберігати у шафах, що замикаються, ключі - від яких повинні бути у викладачів.

2.2. Забороняється використовувати електроприлади із пошкодженою Ізоляцією, зберігати біля них легкозаймисті рідини, обгортати папером або тканиною електричні лампи.

2.3. Забороняється працювати на несправному обладнанні.

2.4. У фізичних та хімічних кабінетах забороняється працювати учням із реактивами, електричними та іншими нагрівальними приладами без догляду вчителя.

2.5. Перед початком роботи на газовому обладнанні перевірте наявність газу у приміщенні, наявність тяги, герметичність газопроводу, положення газових кранів. При виявленні запаху газу, не запалювати сірників, не вмикати та не вимикати електроприладів, викликати аварійну газову службу.

2.6. Перед початком роботи на електрообладнанні перевірте наявність

кріплення захисних засобів І з'єднання захисного заземлення, замулення.

III. Вимоги пожежної безпеки під час виконання робіт

3.1. Виконувати лише ту роботу, з якої пройшли інструктаж, не передоручати свою роботу іншим особам.

3.2. Забороняється використовувати пожежний інвентар та обладнання для господарських та інших потреб, не пов'язаних із пожежогасінням.

3.3.При експлуатації електроустановок не дозволяється:

• використовувати кабелі і проводи із пошкодженою ізоляцією або такою, що втратила свої захисні властивості;

• залишати під напругою електричні проводи та кабелі з неізольованими кінцями;

• переносити та ремонтувати прилади та обладнання, що перебувають під напругою;

• залишати без догляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, обладнання;

• користуватися пошкодженими (несправними) розетками;

• зав'язувати та скручувати електропроводи;

• застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ щодо переносних (пересувних) електропроводів;

• використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, кип'ятильники тощо) без жаростійких підставок та у приміщеннях, де їх застосування не передбачене.

3.4; Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання.

3.5. У фізичних та хімічних лабораторіях забороняється працювати учням з реактивами, електричними та іншими нагрівальними приладами без нагляду вчителя.

3.6. Зварювальні роботи під час ремонту системи опалювання, водопостачання, каналізації можуть проводитися тільки з дозволу директора школи.

IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

4.1. Щоденно після закінчення занять у кабінетах, майстернях, лабораторіях вчителі, лаборанти повинні уважно оглядати всі приміщення, що закриваються, вимикати електроприлади, освітлення, усувати виявлені недоліки.

4.2. Після закінчення роботи слід прибрати сміття, відходи та виробничі обрізки.

4.3. Після кожного заняття необхідно усі пожеже-, вибухонебезпечні речовини та матеріали винести із класів у спеціально виділені та обладнанні приміщення.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

5.1. У випадку виникнення пожежі дії працівників школи мають бути спрямовані на створення безпеки людей, в першу чергу дітей, їх рятування та евакуацію.

5.2. Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, тощо) зобов'язаний:

• негайно повідомити про це за тел. - 01 пожежну частину (при цьому слід чітко назвати адресу закладу, місце виникнення пожежі, а також свою посаду і прізвище);

• сповістити про пожежу директора школи та його заступників;

• організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів, щодо гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.

5.3. Директор школи та його заступники, що прибули на місце пожежі, зобов'язані:

• здійснювати керівництво евакуацією людей та гасіння пожежі до прибуття пожежних підрозділів;

• організувати вимкнення мереж електро- та газопостачання і здійснення інших заходів, які сприяють ліквідації пожежі;

• з метою запобігання пожежі вчителям, вихователям не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі до й ліквідації;

• залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері і вікна;

• організувати перевірку наявності всіх учнів, працівників, евакуйованих з будівлі за списками та журналами.

Порядок дій при виникненні пожежі

1. При виникненні пожежі дії працівників школи, залучених до її гасіння мають бути спрямовані на створення безпеки людей, і в першу чергу - дітей, їх евакуацію та рятування.

2. Кожний працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури у приміщенні, тощо) зобов'язаний:

• негайно повідомити про це за тел. - 01 пожежну частину (при цьому слід
чітко назвати адресу закладу, місце виникнення пожежі, а також свою посаду і
прізвище);

• розпочати самому і залучити інших до евакуації людей із будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;

• сповістити про пожежу директора гімназії та його заступників.

3. Директор ЗОНІ та його заступники, що прибули на місце пожежі,
зобов'язані:

• перевірити чи повідомили пожежну охорону про виникнення пожежі;

• здійснювати керівництво, евакуацією людей та гасіння пожежі до прибуття пожежних підрозділів; у випадку загрози для життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього всі наявні сили та засоби;

• організувати перевірку наявності всіх учасників навчально-виховного процесу, евакуйованих з будівлі, за списками і журналами обліку навчальних знань;

• виділити для зустрічі пожежних підрозділів особу, яка добре знає розміщення під'їзних шляхів та вододжерел;

• вивести з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей та ліквідацією пожежі;

• при необхідності викликати до місця пожежі медичну та інші служби;

• припинити всі роботи не пов'язані із заходами щодо ліквідації пожежі;

• організувати відключення мереж електро- та газопостачання, зупинку систем вентиляції та кондиціонування повітря і здійснення інших заходів, які сприяють запобіганню поширення пожежі;

• забезпечити безпеку людей, які беруть участь в евакуації та гасінні пожежі, від можливих обвалів конструкцій, дії токсичних продуктів горіння і підвищення температур, ураження електрострумом, тощо;

• організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їх складання і забезпечити, при необхідності, їх охорону;

•інформувати керівника пожежного підрозділу про наявність людей у будівлі.

4. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно.

• з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;

• вчителям, вихователям та іншим працівникам навчального закладу не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі до її ліквідації;

• евакуацію людей слід починати з приміщення де виникла пожежа та суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння;

• дітей молодшого віку та хворих треба евакуювати в першу чергу;

• у зимовий час, на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши у ковдри або інші тепли речі;

• ретельно перевірити всі приміщення, чи не залишилося в небезпечній зоні діти, які могли заховатися під ліжками, партами, у шафах та в інших місцях;

• виставити пости безпеки біля входів у будівлі, щоб діти та працівники не повертались туди, де виникла пожежа;

• при гасінні слід намагатися в першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

треба утримуватися від відчинення вікон та дверей, а також від розбивання скла, щоб зменшити ймовірність поширення вогню і диму до суміжних приміщень;

• залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, необхідно зачинити всі вікна і двері.

Розробив директор табору ______

Узгоджено: Уповноважений з ОП _______

4. Календарний план роботи

табору з денним перебуванням дітей «Сонечко»

в літній період 2016 – 2017 н.р.

при Ташлицькій загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів

№ з/п Дата Загально табірні заходи Фізкультурно - спортивна діяльність Медичне обслуговування Інформаційні послуги для батьків
1 29.05.2017 Прийом дітей. Оформлення загонових куточків. Ознайомлення дітей з режимом роботи. Правами та обов’язками. Перегляд фільму по ТБ. Рухливі ігри на свіжому повітрі Інструктаж з правил безпеки під час організації табору Вступний інструктаж.. Похід до амбулаторії. Ознайомлення батьків з режимом роботи табору. Створення стенду для батьків «Для вас, батьки»
2 30.05.2017 Святкова лінійка відкриття табірної зміни «Літо в гості завітало». Конкурс загонових девізів, закличок і пісень. Свято дитячої творчості «Мелодії дитинства». Конкурс «Затишна кімната». Ранкова зарядка. Ігри з м’ячем. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Участь батьків у загально табірному святі відкриття табірної зміни. Висвітлення роботи табору на сайті школи.
3 31.05.2017 Трудовий десант. Акція «Прибери планету». Конкурс малюнків та асфальті «Літо, літечко прийшло». Підготовка до Дня захисту дітей. Рухливі ігри на свіжому повітрі. Настільні ігри. Народні ігри. Інструктаж з БЖ під час роботи . Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Опитування батьків «Яким ви бачите відпочинок ваших дітей»
4 01.06.2017 Святкова програма до Дня захисту дітей «Ми – діти Землі». Вікторина – подорож «Сторінками конвенції ООН про права дітей». Дискотека «стоптані черевики». Конкурс малюнків «Пензлик миру та злагоди» Ранкова зарядка. Народні ігри. Інструктаж під час проведення масових заходів Інструктаж правила поводження на спортивному майданчику Допомога батьків у проведенні Святкова програма до Дня захисту дітей «Ми – діти Землі».
5 02.06.2017 Похід у ліс. Конкурсно – розважальна програма «У світі українських казок». Вікторина «За народними казками». Гра «Показуха». Перегляд м/ф. Ранкова зарядка. Інструктаж Правила дорожнього руху» Інструктаж «Будь уважним: дикорослі рослини і гриби» Бесіда з батьками.
6 03.06.2017 Конкурсно - розважальна програма «Міс та містер табору 2017» Пошукова гра „Острів скарбів". Ранкова зарядка. Комплекс вправ для зняття втоми з очей. Рухливі ігри. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
7 06.06.2017 Подорож екологічними стежками «Подорож у поле за лікарськими травами» Ранкова зарядка. Відкриття малих Олімпійських ігор. Похід до стадіону. Вікторина „ Все про спорт". Веселі старти для дітей та батьків. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
8 07.06.2017 Похід на виробництво. Трудовий десант. Полив шкільних клумб. Похід до джерела Операція «Джерельце» перегляд мультика Ранкова зарядка. Інструктаж Правила дорожнього руху» Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Допомога у організація походу на виробництво.
9 08.06.2017 Екскурсія до сільської бібліотеки. Міні - презентація на кращий бантик. Фестиваль « Євробачення по – нашому ». Ранкова зарядка. Рухливі ігри. Інструктаж Правила дорожнього руху» Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
10 09.06.2017 фестиваль – подорож «Мандруємо Європою». Євроквест «Україна – європейська держава». Проект «Україна в моїх мріях» (виготовлення проекту дитячих мрій для президента) Ранкова зарядка. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Постійне оновлення інформаційного стенду для батьків
11 10.06.2017 Конкурсно - розважальна програма „Реготайлик". Творчий конкурс «Стань журналістом»на кращий проект стінгазети. Ранкова зарядка. Рухливі ігри. Естафета „Біг з пасткою". Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
12 12.06.2017 Уікенд «Краса навколо нас», конкурс на кращий вінок з польових квітів.. конкурсно – розважальна гра «Дивосвіт природи». Підготовка до закриття табірної зміни. Ранкова зарядка. Загартовуючі вправи для зміцнення здоров'я Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
13 13.06.2017 Екскурсія на пекарню. Малюнок на асфальті „Мій дім моя Україна". Фото – конкурс «Посміхніться, вас знімають». Перегляд мультфільмів. Ранкова зарядка. Веселі старти. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.
14 14.06.2017 Збір „Прощавай табір!" Виготовлення табірного «Дерева вражень». Конкурс табірного альбому «Наш відпочинок у таборі». Дискотека. Ранкова зарядка. Інструктаж правил безпеки під час проведення спортивно – масових заходів Висвітлення роботи табору на сайті школи.








Кiлькiсть переглядiв: 2237

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.